Megvan a vadiúj horgászfelszerelésünk.De össze is kell állítani!Kezdjünk hozzá!
-először is a damilt kell felcsévélni a dobra.Ennek a menete a következő:
1.) Bontsuk ki a damil dobozát
2.) A zsinórt fűzzűk át a gyűrűkön és valamelyik orsódob kötéssel rögzítsük, úgy hogy ne tudjon onnan elmozdulni.Fontos, hogy a zsinór a zsinórvezető görgő alatt is átfusson.
3.) Szúrjunk át a damiltárcsa közepén egy ceruzát, kérjük me egyik családtagunkat, hogy fogja meg a ceruzát amíg mi felcsévéljük a zsinórt.Fontos, hogy segédünk valamivel mindig fékezze a zsinórt, hogy az feszesen tekerődjön fel a dobra.Vigyázzunk nehogy túlhúzzuk mert akkor kezdhetjük előről.
4.) Ismételjük meg az utóbbi műveleteket a többi zsinórral és pótdobbal is.
Ezután vegyük elő előkezsinórunkat és kössünk pár horgot.A horogkötéseket a csomók menüben, a lapkás horgok kötése menüpontban találja.
Az előkék hossza ne haladja meg a 15 cm-tert, mert ha ennél hosszabbat használunk akkor sokkal nagyobb a gubanc veszélye.Az előkék végére kössünk egy egyszerű dupla véghurkot.
A főzsinórra még a miniforgó felkötése előtt csúsztassuk fel a fix úszórögzítő szilikoncsövecskéit vagy a csúszó úszó adaptert, az üttközőgyöngyeivel együtt.
A főzsinór végére miniforgót kell rögzíteni.Ezt Clinch csomóval oldjuk meg.A csomó részletes leírását a csomók menüben a forgókapcsok, karabinerek kötése menüpont alatt találja.
Mivel úszóval fogunk horgászni, ezért az úszó kiegyensúlyozásához szükséges ólmokat is el kell helyeznünk.A match horgászatban ha önsúlyos úszót alkalmazunk, akkor igen csekély ólommennyiségre lesz szükségünk.Mindössze csupán egy apró jelzőólmot kell a miniforgó fölé rögzíteni.Ha így nincs még jól kiegyensúlyozva az úszó, akkor még a jelzőólomtól 15-20 cm-re kell a többit csiptetni.Fontos, hogy mindig a legkisebb ólom helyezkedjen el legalul, mert így a legérzékenyebb az úszó.
Ha nem önsúlyos úszóval van dolgunk, akkor ugyanúgy kell rögzíteni a súlyokat mint a fent leírtakban, csak jóval több mennyiségben.
Ha a csúszó úszós horgászatot alkalmazzuk, akkor jelentősen túl kell súlyozni úszónkat, hogy a horog biztosan a fenéken legyen.Véleményem szerint a csúszó úszós horgászat sokkal érzéketlenebb, és még a halakra is hatást gyakorolhat a fenéken lévő hatalmas sörétlánc.Ennek elkerülése érdekében én mindig önsúlyos úszóval horgászok, ha csúszósan szerelek.
A szállítást végezhetjük felszerelten, vagy anélkül is.Ha az utóbbit választjuk akkor a gubanc lehetősége a 0-val egyenlő, azonban egy jó tíz perccel tovább kell szerelnünk.Teleszkópos rendszerű botnál, ha a botot összecsukjuk, akkor a horgot a nyélbe kell beleakasztani.Én a teleszkópos rendszerű botot is leszerelve szállítom, mert egyszer az autó csomagtartójában valami nekifeszült a damilnak és eltörte a bot véggyűrűjét.Szerencsére meg tudták csinálni.A botot mindig rongyokba csavarva szállítsuk, hogy a külső rétege se sérüljön, teleszkópos rendszerűeknél mindig tegyük rá a gyűrűvédő sapkát melynek anyga legyen kemény, hogy álljon ellen a kölső erőbehatásoknak.A nem teleszkópos rendszerű botot is szétszerelve szállítsuk, összegumizva rongyokba csavarva.
Az orsókat a botról levéve eredeti dobozában szállítsuk.A dobot érdemes levenni róla, és szintén ruhába csavarni, már csak azért is, hogy ne sérüljön és azért, hogy a nap károsító hatásának ne legyen kitéve.
|