Megvan a vadij horgszfelszerelsnk.De ssze is kell lltani!Kezdjnk hozz!
-elszr is a damilt kell felcsvlni a dobra.Ennek a menete a kvetkez:
1.) Bontsuk ki a damil dobozt
2.) A zsinrt fzzk t a gyrkn s valamelyik orsdob ktssel rgztsk, gy hogy ne tudjon onnan elmozdulni.Fontos, hogy a zsinr a zsinrvezet grg alatt is tfusson.
3.) Szrjunk t a damiltrcsa kzepn egy ceruzt, krjk me egyik csaldtagunkat, hogy fogja meg a ceruzt amg mi felcsvljk a zsinrt.Fontos, hogy segdnk valamivel mindig fkezze a zsinrt, hogy az feszesen tekerdjn fel a dobra.Vigyzzunk nehogy tlhzzuk mert akkor kezdhetjk elrl.
4.) Ismteljk meg az utbbi mveleteket a tbbi zsinrral s ptdobbal is.
Ezutn vegyk el elkezsinrunkat s kssnk pr horgot.A horogktseket a csomk menben, a lapks horgok ktse menpontban tallja.
Az elkk hossza ne haladja meg a 15 cm-tert, mert ha ennl hosszabbat hasznlunk akkor sokkal nagyobb a gubanc veszlye.Az elkk vgre kssnk egy egyszer dupla vghurkot.
A fzsinrra mg a miniforg felktse eltt cssztassuk fel a fix szrgzt szilikoncsvecskit vagy a cssz sz adaptert, az ttkzgyngyeivel egytt.
A fzsinr vgre miniforgt kell rgzteni.Ezt Clinch csomval oldjuk meg.A csom rszletes lerst a csomk menben a forgkapcsok, karabinerek ktse menpont alatt tallja.
Mivel szval fogunk horgszni, ezrt az sz kiegyenslyozshoz szksges lmokat is el kell helyeznnk.A match horgszatban ha nslyos szt alkalmazunk, akkor igen csekly lommennyisgre lesz szksgnk.Mindssze csupn egy apr jelzlmot kell a miniforg fl rgzteni.Ha gy nincs mg jl kiegyenslyozva az sz, akkor mg a jelzlomtl 15-20 cm-re kell a tbbit csiptetni.Fontos, hogy mindig a legkisebb lom helyezkedjen el legalul, mert gy a legrzkenyebb az sz.
Ha nem nslyos szval van dolgunk, akkor ugyangy kell rgzteni a slyokat mint a fent lertakban, csak jval tbb mennyisgben.
Ha a cssz szs horgszatot alkalmazzuk, akkor jelentsen tl kell slyozni sznkat, hogy a horog biztosan a fenken legyen.Vlemnyem szerint a cssz szs horgszat sokkal rzketlenebb, s mg a halakra is hatst gyakorolhat a fenken lv hatalmas srtlnc.Ennek elkerlse rdekben n mindig nslyos szval horgszok, ha csszsan szerelek.
A szlltst vgezhetjk felszerelten, vagy anlkl is.Ha az utbbit vlasztjuk akkor a gubanc lehetsge a 0-val egyenl, azonban egy j tz perccel tovbb kell szerelnnk.Teleszkpos rendszer botnl, ha a botot sszecsukjuk, akkor a horgot a nylbe kell beleakasztani.n a teleszkpos rendszer botot is leszerelve szlltom, mert egyszer az aut csomagtartjban valami nekifeszlt a damilnak s eltrte a bot vggyrjt.Szerencsre meg tudtk csinlni.A botot mindig rongyokba csavarva szlltsuk, hogy a kls rtege se srljn, teleszkpos rendszereknl mindig tegyk r a gyrvd sapkt melynek anyga legyen kemny, hogy lljon ellen a kls erbehatsoknak.A nem teleszkpos rendszer botot is sztszerelve szlltsuk, sszegumizva rongyokba csavarva.
Az orskat a botrl levve eredeti dobozban szlltsuk.A dobot rdemes levenni rla, s szintn ruhba csavarni, mr csak azrt is, hogy ne srljn s azrt, hogy a nap krost hatsnak ne legyen kitve.
|